Agimi i Artë: Të dërgojmë avionë luftarakë mbi Himarë, mesazh qeverisë Rama

Deputeti i “Agimit të Artë”, deklaron ne Parlamentit: Avionët luftarakë F16 të fluturojnë në Himarë. “Deputeti i njohur i Agimit të Artë, Kristos Papas duke folur në Parlament ka kërkuar që avionë luftarakë F16 të bëjnë një fluturim të ulët në Himarë që t’i jepet një mesazh qeverisë shqiptare”, tha Goro mbrëmë gjatë një ndërhyrje në emisionin “Arena”.

Fjalimi i tij ka shkaktuar ilaritet dhe një sherr të vogël midis deputetëve. Prej disa ditësh, në Himarë, policia dhe IKMT, kanë nisur një aksion në prishjen e disa ndërtimeve pa leje, në kuadër të investimeve publike në këtë zonë.

 

 

 

 

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne