Shqiperia

Aksident në Shkodër, malazezi me kamion përplas 9-vjeçarin

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në Shkodër, ku një kamion ka përplasur një 9-vjecar me inicialet N. U. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen “10 Korriku”, ndërsa kamioni drejtohej nga një shtetas malazez, i cili është shoqëruar në komisariat. I mituri është dërguar në spital dhe ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Njoftimi i policisë:

Më datë 21.09.2018 ora 18.00, jemi njoftuar se në rrugën e Draçinit, në unazë lindore, lagje “10 Korriku”, Shkodër, shtetasi Malazez A. D. 24 vjeç, në drejtimin e mjetit tip Volvo, me targë RO AN 723, ka aksidetuar femijën N. U. 9 vjeç, banues në lagjen “10 Korriku”, Shkodër, i cili ndodhet në spitalin rajonal Shkodër, në gjendje të rendë.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në ambjentet e D. V. P Shkodër për veprime të mëtejshme

Në vendin e ngjarjes ndodhen shërbimet e policisë dhe veprimet po kryhen me grup hetimor për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Burimi: BalkanWeb