Akuza për falsifikim/ Jepet masa e sigurisë për ish-drejtorin e Hipotekës Gjirokastër

Gjykata ka caktuar sot masën ‘arrest me burg për ish-drejtorin e Hipotekës Gjirokastër, Florion Taçi.

Masa e arrestit është dhënë sot nga Gjykata e Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër.

Ai dhe bashkëpunëtori i tij Alban Memishaj akuzohen  për falsifikim dokumentesh të disa pronave duke përdorur vulën e një subjekti të pa licencuar nga organet kompetente./tpz

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne