Aleati i Ramës: SHBA-të dhe Berlini nuk e donin PD-në në zgjedhje

Aleati i kryeministrit Edi Rama, kreu i Partisë Ligj dhe Drejtësi Spartak Ngjela ka bërë një deklaratë të fortë sot në emisionin “Studio e Hapur” të gazetares Eni Vasili në News24.

Qëndrimi i tij është në vijim të deklaratave të bëra këto muaj kundër opozitës, por deklarata e sotme e thënë hapur shkon edhe më përtej. Ngjela tha se politika e madhe, Uashingtoni dhe deri diku dhe Berlini nuk kanë dashur të hyjë në zgjedhje opozita.I pyetur për negociatat e dështuara, avokati tha se Basha nuk është politikan.

“Ky s’është politikan, Basha, kurse Saliu ka rënë në një degradencë të arsyes politike. Shenjat janë që nuk i kanë dashur të mëdhenjtë që të hyjnë. Politika e madhe, Uashingtoni dhe Berlini deri diku

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne