Alma Lama i bashkohet ekstremisteve katolik kerkon ndalimin e burkes ne Kosove

Emigrantja nga Shqiperia, Alma Lama, te cilen lobi katolik ne Kosove e emeroi ambasadore te Kosoves ne Itali ka dale me nje deklarate fashiste pas vendimit te Zvicres per ndalimin e mbajtjes se burkes ne Zvicer.

Alma Lama eshte solidalizuar me grupet ekstremiste zvicerane dhe kerkon qe te diskriminojne muslimanet e Kosoves te cilet e kane mbajtur me buke me vite te tera emigranten e Shqiperise ne Kosove.

“Ne Diten Nderkombetare te Gruas vlen te theksohet se Zvicra e ndaloi mbajtjen e burkas ne vendet publike. Te njejten duhet te beje edhe Kosova”. – ka thene Lama.

Ne te kaluaren Alma Lama dhe vellai i saj Fisnik Rama jane konfrontuar me muslimanet kosovare dhe i kane kercenuar me perdhunime veprimtaret e Islamit ne Kosove.

 

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne