Amerika braktis Izraelin: Netanjahu shënjestron centralet bërthamore të Iranit: Jashtë Kontrollit

 

Bisede me Redi Varakun ne NTV, ku diskutohet konflikti i Izraelit me Islamin qe nga viti 1948 e deri me sot me gjenocidin izraelit ne Palestine.
Analizohen lufterat arabo-izraelite 1948, 1956, 1967, 1973.
Lufterat pas renies se Bashkimit Sovjetik dhe fillimit te rendit te ri boteror zionist, pas komunizmit. Lufta e Pare e Gjirit, Lufta e Dyte e Gjirit, shkaterrimi i Irakut, Libise, Sirise, Jemenit etj dhe lufta finale e zionizmit amerikan kunder Iranit dhe Palestines.
Flitet mbi depopullimin e botes arabe dhe enderra e Izraelit per te krijuar Izraelin biblik duke shkaterruar muslimanet ne shkalle globale.
Flitet per rolin e regjimit te Edi Rames ne mbeshtetje te gjenocidit izraelit kunder Palestines; rolin e muxhahedineve iraniane, grupeve terroriste vehabiste etj ne luften proxy qe zionizmi ben kunder Islamit. Tregohet pse levizja feministe ne Shqiperi ku organizatat LGBTQ-iste ne 2022 ne emer te Mahsa Aminit sulmonin Iranin.
Shpjegohet Boshti i Rezistences Iraniane – sesi Irani me gjeneral Kasem Soleimanit ka rrethuar Izraelin me milici islamike te cilat luftojne per clirimin e Palestines dhe pse bombardimi i ambasades siriane eshte nje provokim nga Benjamin Netanyahu per te provokuar Iranin dhe anglo-amerikanet qe te hyjne ne luften finale kunder Islamit dhe sulmuar Iranin.
Shpjegohet pse Benjamin Netanjahu kerkon qe te sillet me amerikanet si bir i kurves amerikane.
Ne fund aludohen ambasadat izraelite qe Irani mund te sulmoj si kunderpergjigje ndaj sulmit izraelit ne ambasaden iraniane ne Damask. Nje vend i rrezikuar per hakmarrjen iraniane eshte edhe ambasada izraelite ne Tirane, si pasoje e rolit qe kjo ambasade ka ne luften globale kunder Islamit, Iranit dhe Palestines.
Ne video analizohet edhe ligji kunder dizinformimit te cilin regjimi i Edi Rames do e perdori per te censuruar fjalen e lire ne Shqiperi, ne emer te luftes kunder Rusise dhe Iranit.

 

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne