Ankaraja zyrtare dënon sulmin terrorist në Mali

“Me hidhërim të thellë mësuam se shumë ushtarë humbën jetën dhe u plagosën në një sulm terrorist në një stacion ushtarak në Boni, në rajonin Mopti të Malit.

Ne e dënojmë këtë sulm dhe u shprehim ngushëllimet tona të sinqerta popullit e ekzekutivit miqësor dhe vëllazëror të Malit, si dhe familjeve e të afërmve të atyre që humbën jetën, ndërsa u urojmë shërim të shpejtë të plagosurve”, tha Ministria e Punëve të Jashtme përmes një deklarate të shkuar në lidhje me sulmin terrorist në Mali./trt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne