Islamofobi Rajoni

Arbana Xharra deklaron se emigrantet u gezuan per djegjen e katedrales Notre Dame

Nuk ndalet islamofobja Arban Xharra ne sulmet kunder muslimaneve, turqeve dhe arabeve. Ne postimin e saj te rralles ne facebook  ajo sulmon emigrantet arabe duke pretenduar se ata po gezohen per djegjen e Katedrales se Notre Dame ne Paris .   “Evropa u hapi dyert emigranteve, civilizimin perendimor e synojne te gjithe, edhe keta qe sot po i gezohen djegjes se Katedrales ne Paris.” – shkruan Xhara duke e shoqeruar me nje foto montazh ku duken 2 persona te qeshur, me shume mundesi emigrante arabe. Me kete postim ajo tregon qe nuk eshte vetem islamofobe, por edhe raciste e fashiste si antaret e partive te ekstremit te djathte ne Europe, te cilet per cdo gje fajesojne pa te drejte emigrantet./ Gazeta Impakt