Armenia bombardon qytetin dhe fshatrat në Azerbajxhan

Grupet ushtarake armene bombarduan qytetin Ganja të Azerbajxhanit, rajonin Fuzuli në rajonin e okupuar të Karabakut dhe fshatrat Agdam dhe Terter.

Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit tha në një deklaratë se grupet ushtarake armene vazhduan sulmet e tyre ndaj qyteteve dhe fshatrave në Azerbajxhan.

“Grupet ushtarake armene bombardojnë qytetin Ganja, rajonin Fuzuli në Karabak, fshatrat Agdam dhe Terter me artileri dhe raketa. Sulmet ndaj Ganja-s u kryen nga territori i Armenisë”, thuhet në deklaratë.

Ndërkaq, ministri i Mbrojtjes i Azerbajxhanit, Zakir Hasanov, tha se “Sulmet e kryera nga territori i Armenisë kundër territoreve të Azerbajxhanit kanë për qëllim provokimin dhe zgjerimin e zonës së konfliktit”./AA

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne