Rajoni Shqiperia

Arrestimi i shqiptarit musliman në Elbasan, fashisti Matteo Salvini falenderon katolikun Sander Lleshaj

Vetëm disa orë pas arrestimit me qëllim ekstradimi drejt Italisë të 28-vjeçarit musliman Bledar Ibrahimi ka reaguar ministri i Brendshëm italian, fashisti Matteo Salvini.

Ministri italian falenderon policinë shqiptare për arrestimin e muslimanit, ndërkohë që thekson se nuk duhen toleruar kriminelët, duke akuzuar muslimanet per te till.

‘Arrestohet në Shqipëri Bledar Ibrahimi, 28 vjeç, pasi kërkohej për terrorizëm ndërkombëtar. 
Në shtëpinë e tij në Milano, janë gjetur pajisje kompjuterike, gjurmët e kontakteve me fondamentalistët islamikë dhe dokumente në video dhe foto ku lavdëron xhihadin islamik. 
Falenderoj magjistraturën dhe hetuesit tanë, duke filluar nga Ros, që kanë bërë një punë të shkëlqyer dhe gjithashtu falënderoj edhe policinë e Tiranës për punën mjaft të mirë. Asnjë lëshim ndaj kriminelëve”  shpif fashisti Salvini në Facebook.

Kujtojmë se gjatë ditës së sotme u arrestua muslimanin Bledar Ibrahimi, banues në Elbasan, me qëllim ekstradimin drejt Italisë, pasi Interpol Roma e ka shpallur në kërkim ndërkombëtar se gjoja ai ka kryer veprën penale ‘Pjesëmarrje në organizatë terroriste’. E gjitha kjo duket nje gjuheti shtrigash kunder besimtareve muslimane dhe emigranteve nga fashisti Salvini. Fatkeqesishte vegel ne kete gjuheti shtrigash kunder emigranteve shqiptare muslimane eshte ber eshte ministri yne i mbrojtjes katoliku shqiptar Sander Lleshaj./ Gazeta Impakt

OPINIONE