Arrestohen disa të afërm të Netanjahut

6 prej punonjësve të afërt të kryeministrit të regjimit sionist Beniamin Netanjahu, janë arrestuar nën akuzën për korrupsion.

Lajmi bëhet i ditur nga agjencia Mehr sipas të cilës policia izraelite me urdhër të gjykatës ka arrestuar personat e afërt me kryeministrin sionist Beniamian Netanjahu, pasi akuzohen për korrupsion dhe pastrim parash. Prej 2 korrikut ka nisur procesi i hetimit të Beniamin Netanjahut për korrupsion financiar në dosjen e blerjes së nëndetëseve nga Gjermania dhe në dosjen e marrjes së 1 milion dollarë ryshfet nga Arnaud Mimran nga Franca./ PT

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne