Avionët luftarakë të Izraelit sulmojnë sistemin kundër-ajror të Sirisë

Avionët luftarakë të regjimit sionist përsëri gjatë një veprimi agresor kanë sulmuar një sistem kundërajror në territorin e Sirisë.

Agjencia e lajmeve Reuters njoftoi se një sistem kundërajror në territorin e Sirisë është sulmuar nga avionët luftarakë të regjimit sionist. Mediat izraelite pretenduan se këto avionë izraelitë ishin duke patrulluar mbi qiellin e Libanit dhe janë qëlluar nga sistemi kundërajror i Sirisë./ PT

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne