Basha nxjerr videon: Si vidhen votat e shqiptarëve

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka postuar këtë të dielë një video ku tregon disa nga shkeljet flagrante të ligjit sipas tij të eksponentëve kryesorë të PS-së, në blerjen e votave në kohë zgjedhjesh.

Përmes një statusi në rrjetin social, Basha i referohet disa prej përgjimeve të dala nga prokuroria për bandën e Avdylajve në Shijak dhe komunikimin që disa pjesëtarë të familjes kanë patur me kryebashkiakun Vangjush Dako.

Pastrimi i politikës nga krimi dhe dekriminalizimi i zgjedhjeve janë jetike për demokracinë dhe stabilitetin e vendit.

 

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne