Shqiperia

Basha thirrje shqiptarëve: Vetëkarantinohuni

Kryetari i partis demokratike Lulzim Basha i është bindur diktatit të ndërkombëtarëve ku ka arritur në atë pike ku po u bën thirrje për më shumë karantinim dhe burg shqipëtarëve.

Nuk po shohim dhe dëgjojme asgjë tjetër nga qeveria dhe opozita përpost karantinës.

Por shikohet që nga njerzit kjo thirrje nuk është pritur aspak mire, pasi shum prej tyre janë me një rrogë dhe thonë që do vdesim për bukë na lejoni të punojmë.

Ja disa nga kometet kundër Bashës për thirrjen e bërë:

“Gjith thoni maska po ai qe flen rugve ku strehohet tani ke familje te varfra te pakten deri sa te iki ky siklet shteti duhet me i pa te gjtha fasonet mbyllen car roge marin car do hajn femijet faturat ne stratosvere shum familje vuajn i cojn rogen kredihe fatura car hajn pastaj mos mendoni vetem per vete shumica njerezve vdesin nga stresi ketu ne shqipri”

“O te vdese une kur te jep KY keshillat qe zdi nga lidhet gomari I shkreti KY SA gjynah. As per kopesht nuk vlene.

“Na zuri koka nga mengjesi e deri ne dark me ju ,une se di a jeni budallenj apo beni si budallenje per mos te shkuar ne kete lufte te perbashket ,tani u mbydhen shkollat te hene ,behen thirrje rri ne shpi tani shikon kafenet nga e hena deri te merkuren plot tani une vete shqiptari kam pare qe thote nuk me ze mua se pi raki,jame nga malesia une ,jame nga vlora une e kuptoni ku qendrone problemi ……ti ca do kishe bere me shume 🤨por njeri i mire njihet ne dite te veshtira thote populli .Po ti as andej e as ketej .Ajo pritet qe nga dita ne dite te shtohet numri dhe nje qe ska mbaruar per mjeksi e di dhe kjo nga ana e qeveris nuk eshte se percjell panik po nje te vertet .Nqs ke lek per te ndihmuar ndihmo nqs jo QEPE……SE JEMI LODHUR ME TE GJITHE E KENI BERE SHQIPERIN SI TOP FUTBOLLI SA TE NJERI TE TJETRI……”

“Zoti basha po nuk shkuam ne pune prap neve jemi te vdekur”

“Ankohni bashes se basha te zgjithe hallet popullit po my SDI sa bejne 7+7 eshte not vetem vuan per karrige se e provuan shqiptare 30 vite vetem mbushi bangat ne Holland Dhe coj familjen andej Dhe vuan te behet kryeminister do te vjedhi leket e shqiptareve”

“Zoti Basha harroni politiken populli ka nevoj per buk ska ca ti japi femis me ngren shifni nevojat e popullit kete beni e jo politik ndani ndima neper shpia”

/GAZETAIMPAKT