Berisha kërkoi shuarjen e masave të sigurisë, Apeli i GJKKO merr vendimin

Rrëzohet kërkesa e ish-kryeministrit Sali Berishës për shuarjen e masës së sigurisë. Apeli i GJKKO ka vendosur që të lërë në fuqi masën ‘detyrim paraqitje’ dhe ndalimi për dalje jashtë vendit.

Ka qenë gjyqtarja Iliriana Olldashi, e cila ka lënë në fuqi masat e marra më herët ndaj Berishës.
Ai akuzohet për çështjen Partizani./tpz

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne