Berisha sulmon kreun e SPAK: Altin Dumani me tre apartamente, njërin ia fali kisha!

Në mesazhin e tij të përditshëm për protestuesit e Partisë Demokratike, Sali Berisha ka sulmuar kreun e SPAK, Altin Dumanin në pikën e tij më të fortë, reputacionin si një njeri i pakorruptuar.

Berisha e quajti Dumanin “të ndershmin e Edi Ramës” duke thënë se në deklaratën e pasurisë ai ka tre shtëpi, megjithëse kishte të deklaruar vetëm rrogën e shtetit, ndërsa bashkëshortja merrej me përkthime. Sipas Berishës, Altin Dumani ka deklaruar se një nga shtëpitë që ka, ia ka falur kisha.

“Çfarë mund t’i thuhet Dumanit të partisë, këtij të ndershmi, siç gabojnë verbërisht disa, që në 2016 do të deklaronte 3 apartamente, pa asnjë të ardhur tjetër përveç rrogës së shtetit dhe disa parave me përkthime nga e shoqja.
Nga 3 apartamentet, Dumani i ndershmi i Edi Ramës, deklaron se njërin ja ka fal kisha.
Do të ju bëj një pyetje ju, do të ju bëj një pyetje: A ka kishë në botë, xhami në botë, teqe në botë që mund ti fal atij që ka strehë dhe apartament, një apartament tjetër.
Por Zoti vesh çdo kishë, çdo xhami, çdo teqe nëse vepron në këtë mënyrë.
Daman-zaman je një mashtrues kriminel që korrupton kishë dhe çdo gjë dhe të ta korruptuar Edi Rama.
Si bëhesh ti me tre apartamente, me rrogë. Pyeteni veten shqiptarë, cili rrogëtar i shtetit mund të bëhet me 3 apartamente pa pasuri të tjera.
Asnjë i vetëm, përveç Dumanit.
Dumani është i vetmi zyrtar që i pjell rroga apartamente, sepse fsheh të ardhurat dhe ryshfetet që merr.
E gjithë historia me atë që përballeni ju o luftëtarë të vërtetë, njerëz të të vërtetës, është histori krimi, histori turpi.
Kjo është drejtësia e re.
Po atëherë a mund të pyesni pak; çfarë është drejtësia e re?
A nuk është drejtësia e re, drejtësi e krimit. A nuk është drejtësia e re, strofulla e kriminelëve.
Unë e di se aty ka njerëz të ndershëm, burra e gra të ndershëm.
Por problemi është se në atë gjykatë nuk ka dy, por është një kryetare dhe kjo është Irena Spata, Irena me tre mbiemra.
Pra ajo çfarë është ajo? Ajo është gjykata speciale e shtetit.
Po çfarë shteti është ai që vendos Irena Spatën në krye të gjykatës speciale? Ky është shteti i horrave, i banditëve, shteti i kriminelëve.
Mos keni iluzione.
Ky është shteti i skllevërve të marrë peng nga krimi i Edi Ramës”-tha Berisha./tpz

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne