Bes Kallaku dhe Erion Isai tallen rëndshëm me studentët grevistë

BE Coffee emisioni humoristik i TV Klan që transmetohet brenda të Dielës shqiptare, kaloi sot një kufij të pa shkelur nga media shqiptare duke u tallur me tipologjinë e studentëve protestues. Skeçi i Bes Kallakut që mbante dikur çantën e zezë të baba Takut, Erion Isait qe e sulmoi aq shumë protestës e artistëvë sa u bë drejtor i Teatrit Kukllave dhe Olsi Bylyku, skicuan një profil studenti, që flet gegnisht, që mbën dy gishtat lart në formë V-je dhe që sillet si idiot ndaj ftesës për dialog. Një profilizim të tillë të studentëve që janë veriorë dhe partiakë nuk e kishte imagjinuar as në ëndrrat më te çmendura as vetë lali Eri. Por atë e bënë realitet tre gallataxhinjtë që këtë të dielë ishin veshur me një stil politikisht të njohur. Të tre më kostume dhe atlete.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne