Bilanci nga koronavirusi në Kosovë, 1 viktimë në Podujevë dhe 108 të infektuar

Kosova regjistron vetëm 1 viktimë nga koronavirusi dhe 108 të infektuar në total.

E vetmja viktimë është regjistruar në Podujevë teksa rasti i katërt nuk ka lidhje me 3 të parat. 108 të prekur janë në total raste të infektuara në disa qytete dhe kryesisht raste të ardhura nga Italia.

Qeveria e Kosovës ka marrë masa por nuk ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme. Në vendin fqinj ka orare policore, pezullim të qarkullimit rrugor apo mbyllje të lokalve dhe restoranteve si dhe respektim të distancimit social dhe higjienës.

/BW

 

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne