Çavusoglu i bën thirrje botës të vihet në veprim ndaj shkeljeve të Izraelit në Al-Aksa

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlyt Çavushollu (Mevlüt Çavuşoğlu), kritikoi ashpër sulmin e fundit të policisë izraelite në Kompleksin Al-Aksa në Jerusalemin Lindor të pushtuar, duke e cilësuar si të papranueshëm agresivitetin ndaj vendeve të shenjta në këtë qytet.

“Tashmë duhet t’i thuhet ‘ndal‘ kësaj papërgjegjshmërie të Izraelit. Ne nuk mund ta pranojmë që të sulmojnë në mënyrë kaq të papërgjegjshme vendet tona të shenjta dhe e gjithë bota duhet të reagojë kundër kësaj”, tha Çavushollu. (AA)

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne