“Çështja” Beleri pikë e nxehtë mes dy shteteve, Rama dhe Mitsotakis takim informal, detajet e para

Çështja e Fredi Belerit është kthyer në një pikë të nxehtë mes raporteve diplomatike shqiptare dhe atyre greke.

Por ditën e sotme, burimet kanë bërë me dije se ka pasur një takim informal mes dy kryeministrave, atij të të Shqipërisë dhe të Greqisë.

Në vijim pritet që të kemi një informacion më të zgjeruar në lidhje me diskutimet mes palëve dhe nëse në tryezë ka qenë pikërisht çështja e kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Beleri./BW

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne