Shqiperia

Dako i tregon studentëve modelin e tij: Kam qenë me 5-a dhe u bëra kryebashkiak

Kryetari i Bashkise se Durresit, Vangjush Dako, duke folur, gjate prezantimit te "Kampionatit Europian te Peshengritjes per te Rinj", i cili do te zhvillohet nga 14-21 shtator, ne qytetin e Durresit.

Kryetari i bashkisë së Durrësit Vangjush Dako dhe ministri Sandër Lleshaj kanë zhvilluar një takim me studentët e qytetit bregdetar ditën e djeshme.

Dako ka marrë shembullin e tij duke u thënë studentëve se ai ka qenë me 5-a, por kjo nuk e ka penguar të bëhet kryetar bashkie e biznesmen i suksesshëm.

“Ministri (Lleshaj) tha kam qenë student me 10-a, unë nuk kam qenë me dhjeta, kam qenë me 5-a, por jam bërë kryetar bashkie dhe biznesmen i suksesshëm”, u thotë Dako studentëve, të cilët e kanë të vështirë të mbajnë të qeshurën pas deklatatës së tij.