Shqiperia

Deklarata e fortë/ Avokati i njohur zbulon marrëveshjen e fshehtë mes Bashës dhe Soros

Avokati i njohur Altin Goxhaj vijon të hedhë akuza të forta në drejtim të kryeministrit Rama, por edhe kreut të PD, Lulzim Basha.

Në një postim në rrjetet sociale, Goxhaj shkruan se sulmet e Bashës nga gjykatave dhe prokurorisë janë vetëm fasada, ndërkohë që sipas tij ishte vetë PD që vendosi të votojë me 139 vota kalimin e gjithë gjykatave dhe prokurorisë në varësi të Kryeministrisë.

Më tej, Goxhaj thekson se kjo erdhi pas marrëveshjes së fshehtë që Basha bëri me Sorosin në zyrën e PD, në 5 dhjetor 2014.

“Paskërkan faj gjykatësit dhe prokurorët pse kanë ul kokën para KryeGjykatësit të emëruar nga PD me 139 vota në 22 Korrik 2016 pas Marëveshjes së Lulit me Soros në 5 Dhjetor 2014 në zyrat e SHQUP???”-shkruan ndër të tjera Goxhaj.

OPINIONE