Denoncimi/ “Infermierët rroga pa shkuar në punë, shkollat s’bëjnë mësim”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka vijuar me akuzat në drejtim të qeverisë ‘Rama’ ndërsa ka publikuar një denoncim të qytetarit dixhital.

Ky i fundit i shkruan Berishës se në njësinë administrative Moglicë të Korçës disa infermierë dhe punonjës të administratës paguhen pa shkuar asnjë ditë në punë. Në këtë linjë qytetari shton se edhe mësimi në shkolla nuk bëhet, pasi mësuesit mungojnë, ndërsa drejtoresha sipas tij vuan nga probleme të shëndetit mendor.

DENONCIMI TEK BERISHA
Narkoshteti shpartalline i Kallam Deshtakut!
Rrogat paguhen pa asnje dite pune, shkollat nuk funksionojne, nje shpartaine e vertete!
Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje dhe nje fundjave të bukur ! Duke shpresuar se dhe ketu do te zgjidhet problemi pas denoncimit tuaj po ju shkruaj perseri pasi skam zgjidhje tjeter. Ne njesine adminictrative Moglice paguhen infermiere qe nuk vijnë asnjë dite ne pune, punonjesit e administrates nuk paraqiten ne pune kane bizneset e tyre dhe i gjen atje ne qendër te fshatit madje i investigoi dhe fiksi dhe i mbylli deputeti i Ps. SE zones por akoma me keq mesim nuk behet ne pjesen me te madhe te shkollave pasi nuk shkojne mesuesit por kulmi arrin me drejtoreshen e cila ka probleme te renda mendore të cilat ia ndalojne meimdhenien, e gjithë kjo situatë dihet edhe ne DAR Korce por të paaftet mbajne njeri-tjetrin. Nuk kemi rrugedalje nga kjo cmenduri qe ka kapluar shtetin. Ju lutem postojeni pasi te dergoni per investigim, te lutem sa me shpejt se kjo rendon situaten, dhe sigurisht anonim. Urimet me te mira, jeni njeri i mrekullueshm. Faleminderit per perpjekjet tuaja të palodhura.

Burimi: BalkanWeb

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne