Dhunë e panevojshme ndaj qytetarëve paqësorë, policia provokon dhunë

Policia e Shtetit e ndihmuar nga forcat “Shqiponja” kanë nisur shoqërimin e protestuesve të shumtë, të cilët kanë dalë përballë kryeministrisë dhe kërkojnë drejtësi për Klodian Rashën.

Një nga këto raste është edhe një i ri, i cili cili kishte zgjedhur të qëndronte paqësisht i ulur në rrugë.

Policia ka zgjedhur rrugёn e dhunёs ndaj protestuesve dhe ndaj kalimtareve apo vёzhguesve qё ndodhen nё rrugё sic ёshtё ky rast nё pamje. Ky qytetar po qёndronte ulur  dhe ka rёnё viktimё e kёtij shoqёrimi nga policia pa asnjё shkak  dhe pa patur asnjё fakt qё ky ёshtё njё prej protestuesve apo thjeshtё kalimtar.

Gjithsesi policia gjen rrugёdalje pёr tё justifikuar krimet e veta ashtu sic bёri me Klodianin duke sajuar variente historie nga mё tё pabesueshme.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne