Shqiperia

Diskutim një orë, përfundon takimi i Sorecës me ambasadorët e tjerë, asnjë koment për mediat

Ka përfunduar takimi i thirrur nga ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri në Tiranë, Luigi Soreca.

Diplomatët e SHBA, Britanisë, Gjermanisë dhe OSBE, janë larguar nga zyrat e ambasadës së BE nga hyrja e pasme.

Ata nuk kanë preferuar të flasin edhe pse mediat kanë kërkuar një deklaratë prej tyre. Të gjithë diplomatët janë larguar me makinat e tyre dhe nuk dihet se çfarë kanë diskutuar për 60 minuta./tpz