Dosja e kompleksit Partizani, pas Malltezit, në pranga edhe ndërtuesi Fatmir Bektashi

SPAK ka caktuar masën “arrest me burg”edhe për Fatmir Bektashin, ndërtues i pallateve në ish-kompleksin ‘Partizani’.

Masa ndaj Bektashit u dha në kuadër të hetimit të SPAK për privatizimin e kompleksit “Partizani” së bashku me ish-kryeministrin Sali Berisha dhe dhëndrin e këtij të fundit, Jamarbër Malltezi.

Hetimet ndaj tyre kanë kohë që kanë nisur dhe tashmë SPAK ka urdhëruar arrestimet e tyre./BW

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne