Dritan Prifti, në gjëndje kritike për jetën

Ish-ministri i Energjetikës, Dritan Prifti është në gjëndje të rëndë shëndetësore.

Burime të sigurta bëjnë me dije se Prifti ka bërë sëfundmi një operacion tepër të vështirë në Itali, nga i cili nuk janë vënë re përmirësime.

Dritan Prifti vuante nga një sëmundje agresive të gjakut, kjo e ka bërë të heq dorë dhe nga jeta publike dhe politike. Mësohet  gjithashtu se ish-ministri është kthyer sot në Shqipëri pas operacionit në Gjermani dhe gjëndja e tij vijon të jetë e rëndë.#Pamfleti

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne