Dy profesore te UP-se mbrojne traditen shqiptare dhe refuzojne pederastine

Dy profesorë të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, Fadil Maloku dhe Gëzim Qerimi, kanë shprehur haptazi kundërshtimet ndaj paradës së pederasteve e cila nxitet nga ambasadat perendimore te Prishtines. Profesoret ne fjale kane mbrojtur traditen shqiptare dhe refuzuar degjenerimin perendimor i cili synon shkaterrimin e familjes shqiptare dhe vlerave familjare.

Profesori, Gëzim Qerimi, një ditë para mbajtjes së paradës nga pederastet e paguar nga ambasadat perendimore, është shprehur kundër mbajtës kësaj parade.

“Paradë e degjenerimit e turpit dhe e shkatërrimit, jo e dashurisë, e aq më pak e krenarisë”, ka shkruar në profilin e tij në Facebook.

Pas tij ka komentuar edhe profesori tjetër në Fakultetin Filozofik, Fadil Maloku.

“Shumë më produktive do ishte mobilizimi i policisë së Kosovës për krim e korrupsion, se sa për paradën LGBTI-s! Turp”, ka shkruar Maloku.

Parada e komunitetit te pederasteve është mbajtur sot në sheshet e Prishtinës, ku ndër të tjera kjo parade turpi u përkrah edhe nga zyrtarët e lartë të vendit te cilet u nxorren ne paraden e pederave me nxitje nga pushtuesit perendimor te Kosoves. Megjithate, represioni mediatik dhe policor nuk ka arritur ta heshte shoqerine e vertete civile kosovare e cila vazhdon te protestoje invazionin seksual qe perendimi po i ben tradites shqiptare. Perndryshe nga pushteti i Thacit dhe Haradinajt te cilet po shesin nderin e kosovareve, ne Kosove ka ende patriote qe mbrojne vlerat shqiptare dhe i thone jo pederastise.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne