Shqiperia

E bujshme/ Rama emëron zv.ministër sekretarin e Bashës

Kryeministri Edi Rama ka emëruar sot zëvendës ministër të Financave dhe Ekonomisë, ekonomistin Besart Kadia.

Mësohet se vendimi për emërimin e Kadias është marrë në mbledhjen e Këshillit të Ministrave.

Besart Kadia mban gjithashtu detyrën e sekretarit për Sipërmarrjen e Lirë në PD, emëruar nga Lulzim Basha.

Kadia është anëtar i Këshillit Kombëtar të PD dhe ka qenë një nga prurjet e reja të Bashës./ CNA.al

Lista e Keshillit Kombetar te PD