“E duam Shqipërinë pa Edi Ramën”, protestuesit me thirrje në kor. Deputetët në sallë

Opozita e bashkuar ka nisur protesten përpara Parlamentit, duke kërkuar largimin e Edi Ramës dhe krijimin e një qeverie tranzitore, që të organizojë zgjedhje të lira dhe të ndershme.

policia-protest

 

Protestes se therritur nga opozita i jane bashkuar banore te “Astirit”. Me thirrje “Rama ik” ata jane bashkuar me qytetaret e tjere te mbledhur per proteste dhe kane nisur marshimin drejt Kuvendit te Shqiperise.

astiri

 

jeleket

***

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne