Shqiperia

E padëgjuar, i hedhin gabimisht 143 milionë lekë në llogari, gruaja nga Lushnja: Nuk i dua

Nje histori interesante vjen nga Çerma e Lushnjes me protagoniste Hume Dashin, nje grua qe ka mbetur pa goje kur ka shkuar ne banke te terheqe pensionin.

Aty i bejne me dije se ne vend te pensionit prej 143 mije leke te vjetra, i kane hedhur 143 milionë lekë.

Historia eshte publikuar mbreme ne “Fiks Fare”.

Ja rrefimi i gruas

Une i hoqa nga fshati ku i merrja leket e pensionit dhe i cova ne banke, atje pyes me ka ardhur apo jo pensioni? Ajo me thote, po ka ardhur. Me pyet sa vite ke pa e marre, sa merr? Me tha te ka ardhur nje shume e madhe sa te besh nje pallat.

Ajo tha bëhet fjalë me miliona. Do të jenë a 134 milionë, unë marr 143 mijë leke dhe janë miliona. Nuk e di si ka ndodhur, unë marr 134 mijë të vjetra.

Po ai më thotë firmos. Nuk dua asisoj ti marr ashtu. Nuk i du fare, fare, unë desha vetëm pensionin që më takon. Pse të rri për tre muaj. Unë jam me veshka, stomak”- tha ajo

A je mirë nga mendja? – epyet gazetari

Opo ti marrë kushdo, unë nuk i dua. Hallin ato që e kanë bërë gabnimin nuk e di ti tërhein prapë, unë dua pensionin tim”- thotë Hume Dashi.