Shqiperia

Edhe ambasadori i OSBE bashkë me GAY-t kundër Trump/ Çfarë po ndodh?

Avokati i njohur Altin Goxhaj në një postim në facebook ka reaguar, pas statusit të Ambasadori të  OSBE-së Bernd Borchardt. Goxhaj shkruan edhe Ambasadori BOCHARDT i OSBE, i cili del së bashka me ambsaden amerikan ne Tirane mbeshtejet per gay-t ,kundër Presidentit Trump.

Postimi i plotë:

EDHE AMBASADORI BOCHARDT I OSBE (I CILI I BIE QË PËRFAQËSON EDHE SHBA) BASHKË ME GAY-T KUNDËR TRUMP???
E kush ma shpjego dot se pse miku i ngushtë i Veliajt Ambasadori i OSBEsë në Shqipëri Bernd Borchardt (që kur ishte Ambasador i Gjermanisë mbështeste në kundërshtim me ligjin Partinë e Veliajt G99), që sipas legjislacionit ndërkombëtar këtu përfaqëson edhe Ambasadorin Amerikan në OSBE Mr. Harry Kamian (të cilin e emëroi Trump në Korrik 2017), duhet të postojë në profilin e tij postimet kundër Trump të një shoqate GAY AntiTrump ( Equality House)? Çfarë pune ka një Ambasador i OSBEsë që përfaqëson edhe SHBA që të postojë në profilin e tij publik në FB protesta kundër Trump dhe Departamentit të Shtetit ???

 

OPINIONE