Emisioni IMPAKT Opinion

Edi Rama nxjerr tanket per te luftuar koronavirusin

Ne videon me lart Dr. Olsi Jazexhi dhe pedagogu Vladimir Kosturi nga Roma diskutojne per dislokimin e ushtrise dhe makinave luftarake qe regjimi i #EdiRama dhe Sander Lleshit ka bere sot ne Shqiperi. Analizohet miti i #koronavirus, nxitja e tij nga elitat globaliste qe duan te instalojne nje diktature bankieresh dhe ti japin fund demokracise.

Analizohet gjendja psikologjike e kryeministrit, arsyeja qe e ka shtyre per te nxjerre tanket ne rruge, braktisja e popullit shqiptar nga Sali Berisha, Lulzim Basha dhe Partia Demokratike dhe axhenda skllaverizuese pas frikes qe nxitet ne emer te koronavirusit. Flitet per varferine e shqiptareve, shkaterrimin e ekonomise dhe konflikti social, politik dhe ekonomik qe do te sjelli diktatura e Edi Rames ndaj popullit shqiptar.

Analizohen mediat e #KarloBollino dhe mediat e tjera shqiptare te cilat jane bere pale me regjimin Rama ne vendosjen e diktatures se koronavirusit. Tregohet sesi kryeministri Rama beson qe eshte ne gjendje lufte dhe sesi do te burgosi si tradhetare shqiptaret qe do dalin ne rruge per te bere xhiro dhe marre ajer te paster. /Gazetaimpakt

OPINIONE