Emisioni IMPAKT Opinion

Edi Rama sulmon Rusine per Sorosin, amerikanet do heqin Berishen dhe Albin Kurtin per sorosistet

Ne videon me siper Dr. Olsi Jazexhi dhe Xhafer Sadiku analizojne sulmet kunder ambasades dhe diplomateve ruse ne Tirane, sulm qe vjen si hakmarrje per oferten ruse ndaj Shqiperise me vaksinen SputnikV.

Flitet per skenaret qe amerikanet kane per Tiranen dhe Prishtinen, duke hequr nga skena politike politikane dhe veterane nacionaliste sikur Sali Berisha, Albin Kurti, Hashim Thaci etj dhe zevendesimi i tyre me sherbetore te tyre evangjelistesh, sorosistesh dhe njerez qe i sherbejne imperializmit amerikan.

Flitet per korrupsionin ne SHBA dhe sulmin amerikan kunder drejtesise shqiptare, mafien e Ndraghetes dhe lidhjen e saj me regjimin e Rilindjes, vjedhjen e pasurive kombetare te Shqiperise, dhenien e borxhit publik shqiptar familjes se Rothchildeve dhe shkaterrimin ekonomik te Shqiperise nga banda Rama – Veliaj, dhunen e regjimit policor te Rames i cili ka shkaterruar sistemin shendetesor, ndihmen sociale etj.

Shkaterrimi ekonomik i Shqiperise me borxhe nga regjimi i Edi Rames krahasohet me shkaterrimin qe bankieret e Londres dhe Parisit i ben osmaneve ne kohen e sulltan AbdulMexhitit ne luften e Krimese dhe me shkaterrimin qe regjimi i Ahmet Zogut i beri ekonomise shqiptare me borxhet qe Zogu mori nga Italia nepermjet kompanise SVEA, borxh qe coi Shqiperine ne faliment dhe ne pushtimin fashist te Shqiperise ne 1939. Edi Rama po ndjek rrugen e Zogut dhe AbdulMexhitit dhe do coj ne rrenimin e pavaresise ekonomike te Shqiperise. Flitet per gjurulldine anti-shteterore te Edi Rames ne 21 janar 2011 dhe hakmarrja qe Rama po kerkon te bej kunder policise shqiptare qe mbrojti institucionet shteterore. Flitet per elementet ekstremiste dhe islamofobe brenda PD-se, sikur Agron Gjekmarkaj etj dhe per ekstremistet anti-muslimane brenda Partise Socialiste.