Bota

Erdogan bisedoi me Conte për Mesdheun Lindor

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Rexhep Tajip Erdoğan) realizoi të hënën një bisedë telefonike me Kryeministrin e Italisë, Giuseppe Conte, njofton Drejtoria e Komunikimeve.

Erdoan dhe Conte vlerësuan zhvillimet e fundit në Mesdheun Lindor dhe çështjet për forcimin e marrëdhënieve bilaterale.

Për më tepër, ata vlerësuan një zgjidhje për paqen dhe stabilitetin në Mesdheun Lindor, një zgjidhje që mbron të drejtat e të gjitha vendeve dhe me të cilën do të fitojnë të gjithë

Erdoan dhe Conte gjithashtu ranë dakord të ruajnë bashkëpunimin dhe dialogun midis Turqisë dhe Italisë./trt

OPINIONE

INTERVISTA