Erdogani fitoi zgjedhjet; amerikanet humben; Turqia vazhdon te neglizhoje shqiptaret muslimane

Ne videon me siper Olsi dhe Frymezimi diskutojne:

1. Fitoren e Erdoganit ne Turqi kunder aleances qemaliste – judeo – amerikane dhe shqetesimi qe kjo aleance ka per Turqine nen sundimin e Erdoganit

2. Arritjet ushtarake dhe teknologjike te Turqise

3. Rendesia qe ka per Islamin synit, Rusine, Iranin dhe Palestinen fitorja e Erdoganit

4. Konflikti greko – turk dhe rendesia qe Shqiperia ka per Turqine

5. Pabesia e Edi Rames ndaj Turqise dhe diskriminimi i muslimaneve ne Shqiperi nga regjimi i Rilindjes

6. Marrja nen kontroll e Islamit shqiptar nga aleanca gyleniste – amerikane dhe mos veprimi i Turqise per te shpetuar Islamin shqiptar

7. Krimi i Mahmudit II kunder shqiptareve muslimane dhe Ali Pashe Tepelenes

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne