Eugen Beci burgos muslimanet pse mbajne mjeker dhe bejne stervitje

Prokurori famekeq i Krimeve te Renda, Eugen Beci, tanime ka nisur ti burgose muslimanet edhe kur ata bejne stervitje ushtarake edhe pse keta me pare i kane sherbyer me besnikeri NATO-s dhe Amerikes ne Irak dhe ne Afganistan.

Ky eshte fati i ish-komandos se NATO-s, Erzen Uka i cili ka shërbyer në Irak dhe Afganistan dhe sot është arrestuar nga zyra e Antiterrorit në Policinë e Shtetit si person i dyshuar me prirje radikale dhe qe ka nxitur urrejtje me qëllim kryerjen e veprave terroriste.

29-vjeçari me origjina nga Kruja ashtu sikur te gjithe muslimanet ushtarake shqiptare kishte me shumë se dy vite që hetohej nga Krimet e Rënda, nga nje grup hetimor që drejtohej nga prokurori i frikshem Eugen Beçi. I arrestuari eshte konsideruar nga Eugen Beci si person me rrezikshmëri të lartë. Faji per te cilin Eugen Beci ka vendosur te persekutoj besimtarin musliman Erzen Uka jane stervitjet e tij fizike. Në kanalin personal në YouTube Erzeni ka postuar video ku shihen dy djemtë e tij të mitur duke u stërvitur. Dhe ky mjafton per Eugen Becin dhe qeverine e Rilindjes per te shpallur nje njeri me prirje radikale dhe terrorist dhe burgosur nje njeri te pafajshem, faji i vetem i te cilit eshte te qenit besimtar i Allahut dhe Muhamedit.

Eugen Beci ka dhene urdher per arrestimin e Erzen Ukes dhe te martën ish-komandoja do dale si i pandehur para gjykatës së krimeve te rënda per tu akuzuar si terrorist per faktet qe:

1. Ai ka mjeker.

2. Beson Allahun dhe Islamin.

3. Ben stervitje fizike ne shtepine e tij.

Ngelet per tu pare nese Eugen Beci do ja arrije te denoje Erzen Uken, pasi nuk ka arritur me pare te denojne besimtaret qe ai burgosi ne nentor 2016 nen akuzen e rreme se do sulmonin ekipin e Izraelit. Por si do qe te jene punet, Eugen Beci do marre flete lavderimi nga supervizoret e tij amerikane per arrestimin e radhes. Te njejten gje do kete edhe qeveria katolike e Rilindjes.

Arrestimi i Erzen Ukes, duhet ti alarmoje besimtaret muslimane ne Shqiperi qe te rruajne mjekrat, te mbyllin profilet e tyre ne Facebook dhe te mos merren me me ushtrime fizike. Perndryshe Eugen Beci mund ti arrestoje dhe shpalle terroriste. Emri i tyre do shkoj pas kesaj ne Departamentin e Shtetit dhe ata do hyne ne listen prej qindra-mijera muslimanesh te cilet jane shpallur terroriste nga qeveria amerikane, edhe pse shume prej tyre jane te pafajshem.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne