Fahri Xharra ofendon Paskal Milon dhe Alban Dudushin

Historiani i madh kosovar me emer turko-arab Fahri Gjarra, xhaxhai i Arbana Xharres, se fundmi ka bere nje zbulim tjeter te madh me permasa kombetare dhe nderkombetare. Ai ka zbuluar qe faqja the Osmanlit ne Facebook eshte nje qender serbe per denigrimin e historise se lavdishme shqiptare. Kjo qender bashkepunon me Prof. Paskal Milon dhe Alban Dudushin, i cili cilesohet si maskara.

Denoncimi i Fahriut te madh vjen pasi ne Top Show prof. Milo ka treguar qe heroi i Shqiperise, Skenderbeu eshte me origjine serbe. Me poshte eshte komenti i burrit te madh te shtetit, Fahri Xharres:

E shihni realitetin shqiptar ,
se bashku per mohimin historik
– The Osmanlit ,qender serbe per denigrim te historise shqiptare
– Prof. Dr matrapaz Paskal Milo , mohuesi me i mdh i historise shqiptare
– Alban Dedushaj , nje maskara i Top Channelit , nje diletant qe per qellime te ndyta eshte i punesuar i mjeri.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne