Fashisti Sebastian Kurz fiton zgjedhjet, Enver Hoxhaj uron fitoren e Duces austriak

Pas fitores së Sebastian Kurzit neo-fashistit austriak i cili sulmon hapur Islamin ne Austri, zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka nxituar te uroje Ducen e re te Austrise.
“Urime mikut tim Sebastian Kurz për performancën e jashtëzakonshme në këto zgjedhje në Austri. Mbësim të përkushtuar për t’i thelluar marrëdhëniet e shkëlqyeshme Kosovë-Austri”, ka shkruar Hoxhaj në Twitter.
Hoxhaj madje ka qenë i përfshirë gjatë kësaj fushate në zgjedhjet e Austrisë, kur në debatin kryesor mes Kurz dhe Lunacek, kjo e fundit pranoi si dhuratë nga Kurz një letër falënderimi të shkruar nga Hoxhaj. Fitorja e Kurzit eshte nje ogur i zi per te ardhmen demokratike dhe multikulturaliste te Austrise. Ai ka shprehur here pas here ide fashiste dhe islamofobe kunder muslimaneve ne vend

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne