Fashizem katolik: Kolec Traboini ve ne dyshim shqiptarine e 90% te shqiptareve

Fanatiku katolik Kolec Palok Traboini ne nje shkrim qe ka botuar ne portalin e si-mikut te tij katolik Arben Cokaj, ka vene ne dyshim shqiptarine e 90% te shqiptareve. Ne shkrimin me titull “Është koha që myslimanët e Shqipërisë të deklarohen, janë apo nuk janë shqiptarë?” Kola, ashtu sikur Hitleri me cifutet gjate Rajhut te III – i cili vinte ne dyshim gjermanizmin e hebrejve – ve ne dyshim nese shqiptaret myslymane jane shqiptare apo turq dhe arabe. Komenti i Koles, behet ne faqen e Arben Cokes e cila ne nje sondazh te saj i pyet lexuesit se kush eshte e keqja me e madhe e shqiptareve:

Pushtimi turk (523 vjet) islamizimi
Regjimi komunist (45 vjet)
Komentet e Koles ne faqen e Çokes behen ne nje kohe qe Arben Çokaj kerkon ne nje shkrim tjeter, qe te mbjelli nje tjeter idhull katolik te Skenderbeut ne Shkoder. Dhe ne anen tjeter ne nje harte te shkrimit te tij, Arbeni, xhamine e madhe te Shkodres e shenon me flamurin turk. Shkrimi i Çokes dhe Traboinit shoqerohen nga shkrimi terrorist i Kastriot Myftarajt i cili kercenon se do i shtypi si insekte myslymanet shqiptare qe prekin Skenderbeun. Anders Breiviku dhe Adolf Hitleri do i kishin dashur shume Kolec Traboinin dhe Arben Çokajn, ashtu sikur Hitleri me Musolinin deshen Anton Harapin dhe Gjergj Fishten.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne