Bota

Izraelitja shtyp me makinë 6 vjeçaren palestineze

Një kolone sioniste, ka shtypur me makinë palestinezen 6 vjeçare Dina Xhaberi në rajonin Ras në afërsi të qytezës Kriat Arba në Al Khalil.

Sipas një njoftimi të agjencisë Fars të lajmeve, vajza ka marrë plagë të rënda dhe është dërguar në spitalin Hadesa për kurim. Burimet spitalore theksojnë se gjendja shëndetësore e vajzës është tepër e rëndë dhe është dërguar për operacion ndërkohë që më parë u deklarua se ajo kishte vdekur./ PT

OPINIONE