Forcat Houthi hedhin raketën balistike Qaher-M2 drejt shënjestrës së tyre ushtarake, brenda Arabisë Saudite

Aleanca Houthi-Salih në Jemen, ka nisur një raketë balistike Qaher-M2 drejt një objektivi ushtarak brenda Arabisë Saudite, raportuan më 30 tetor mediat pro-Houthi. Sipas njoftimeve, raketa u nis për në kampin Al-Jerba në rajonin Dhahran Asir dhe goditi me sukses objektivin.

Sidoqoftë, nuk disponohet asnjë foto ose video nga faqja e pretenduar për të konfirmuar ose mohuar goditjen.

Sipas koalicionit të udhëhequr nga Saudia, aleanca Houthi-Salih ka nisur 77 raketa balistike në objektivat brenda Arabisë Saudite./ Gazeta Impakt

burimi:southfront

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne