Forcat jemenase sulmojnë ushtarakët sauditë: 40 të vrarë

Në përgjigje të krimeve të Arabisë Saudite në Jemen, forcat e Jemenit kanë sulmuar ushtarakët sauditë në provincën Xhizan që ndodhet në Kufi me Jemenin dhe kanë vrarë të paktën 40 ushtarakë.

Lajmi bëhet i ditur nga agjencia Masira e lajmeve sipas të cilës ushtria e Jemenit ka sulmuar rajonet Dafina, Kaem Zobejt dhe Keras në provincën Xhizan dhe rajonin Khobe në veri të kësaj province. Forcat saudite në pike kalimin kufitar Dual në xhizan gjithashtu janë sulmuar me topa nga ushtria jemenase./ PT

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne