Forcat sioniste sulmojnë përsëri xhaminë Al Aksa

Kolonët sionistë të mbështetur nga forcat sioniste kanë sulmuar përsëri xhaminë Al Aksa.

Sipas agjencisë së lajmeve IRNA, forcat dhe kolonët sionistë janë futur në xhami nga porta perëndimore. Forcat sioniste vazhdimisht mundohen të ndryshojnë identitetin islamik të Bejtul Mukadesit dhe të prishin xhaminë Al Aksa. Në muajin shkurt 2500 sionistë janë futur në xhaminë Al Aksa të mbështetur nga forcat sioniste. Gjithashtu sot sionistët kanë sulmuar qytetet Nablus, Khalil dhe Xhenin në rajonin BPLJ dhe kanë arrestuar 23 palestinezë./ PT

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne