Bota

Forcat turke të sigurisë neutralizuan 3 terroristë të PKK-së në veri të Irakut

Tre terroristë të organizatës separatiste terroriste PKK të zbuluar në rajonin Hakurk në veri të Irakut u neutralizuan me një operacion ajror.

Në një deklaratë të bërë në llogarinë zyrtare në Twitter të Ministrisë së Mbrojtjes Kombëtare thuhet se operacionet kundër organizatës terroriste PKK po vazhdon me vendosmëri.

Në mes të tjerash Ministria e Mbrojtjes Kombëtare njofton se 3 terroristë të PKK-së të zbuluar në rajonin Hakurk në veri të Irakut me mjete të zbulimit dhe vëzhgimit u neutralizuan me anë të një operacioni ajror./tpz

OPINIONE