Shqiperia

FOTO/ Ish-kryeministri Berisha djeg mandatin e deputetit

Ishte i pari që propozoi djegien e mandateve të deputetit.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka firmosur mbrëmjen e sotme deklaratën se heq dorë nga mandati i tij i deputetit.

Ish-kryeministri Sali Berisha që prej konstituimit të parlamentit në shtator 2017, ka bërë thirrje të herë pas hershme që opozita të djegë mandatet, përballë mazhorancës që i ka fituar me para dhe krim.