Shqiperia

FOTO/ Zbulohet mashtrimi i protestantit Veliaj: Për fundjavë në Como, por në TV del duke mbjellë pemë

Shfaqet në çdo media duke propaganduar mbjelljen e pemëve nëpër Tiranë, por e vërteta duket të jetë krejt ndryshe. Teksa reklamon punën e tij në të gjitha TV-të, me lopatë në dorë, nëpër televizione dhe portale, kryetari i Bashkisë së Tiranës pushon në qytetet më të bukura të Europës. Këtë e thotë një denoncues që ka shkruar në profilin e ish-kryeministrit Sali Berisha, sipas të cilit, Veliaj ndodhet për fundjavë në Como të Italisë.

Postimi i Berishës:

“Lal plehu nderkoh qe ndodhet per weekend ne Como, Itali qytetaret i mashtron duke u parqitur sikur dje po mbillte peme tek liqeni. Kesi te pafytyri nuk ka toka! Doktor pershendetje, ja plehra Erion Velia duke mashtru qytetaret sikur po mbjell LIVE peme nderkohe qe ne keto momente eshte ne Como ne Itali! Teatri i ketij palaço ska fund… Mirmbrema doktor,eshte Erion Velia duke u kthyer nga Italia,nderkohe qe dje futi video Live ne instagram dhe mediat e nxorren ne lajme sikur po mbillte peme! Por ne te vertete ishte ne Como Itali”.

Image may contain: 1 person, indoor Image may contain: one or more people, closeup and indoor Image may contain: 1 person, standing and outdoor 

OPINIONE