Shqiperia

FOTOT/ “Poshtë diktatura”- Protestuesit thirrje Presidentit Ilir Meta: Shpërndaje Parlamentin

Protestuesit e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit i janë drejtuar Presidentit Ilir Meta nga sheshi i protestës që të shpërndajë Parlamentin.

“Shpërndaje parlamentin, shpërndaje parlamentin”, ishte thirrje që u dëgjua e përsëritur disa herë në drejtim të godinës së Presidencës.

Me thirrjet “burg për Edi Ramën”, “Poshtë diktatura”, “Rama ik” dhe “E duam Shqipërinë si gjithë Evropa”, ata shpërthenin në ovacione teksa artistët flisnin në podium./tpz

OPINIONE

INTERVISTA