Gati për luftë? Koreja-SHBA-ve: do tu shkatërrojmë pa mëshirë

Koreja e Veriut ka shtuar egërsisht retorikat e saj ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës, pas sinjaleve se SHBA do të sulmojë Korenë në rast testimi të armëve të tyre.

Deklaratat e fuqishme vijnë nga Pheniani ku zyrtarë të lartë të Koresë kanë deklaruar se “do të shkatërrojmë pa mëshirë Amerikën”.

Në deklaratën kërcënuese, vendi më i izoluar në botë zotohet se do të bëjë hi e pluhur bazat amerikane në Korenë e Jugut dhe do të shkatërrojë forcat ushtarake amerikane.//Gazeta Impakt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne