Gazeta Zviceriane shkruan për incidentin e Ramës në Zvicër: Kryeministri shqiptar ironi me gazetarët

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Zvicër, ku është takuar me Presidente e Konfederatës Doris Leuthard,.

Mirëpo, përveç marrëveshjeve të firmosura me Doris Leuthard ”, gazeta zviceriane në gjuhën frënge “Le Temps” shkruan për një incident midis Ramës dhe një gazetari zvicerian.

“Le Temps mori avantazhin e konferencës për shtyp t’i kërkojë kreut të qeverisë Socialiste të Shqipërisë, së çfarë mendonte mbi vendimin e Zvicrës për t’i dhënë azil një ish-polici, tani i persekutuar në vendin e tij, dhe në qoftë se çështja ishte ngritur gjatë diskutimeve.

‘Gazetarët janë të njëjtë në Zvicër dhe Shqipëri, kjo është fantastike!’ Ai u përgjigj me ironi, duke refuzuar të komentojë mbi rastin.”, shkruan “Le Temps”.//Gazeta Impakt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne